Įveikti dar vieni rimti mokslai – kompiuterinio raštingumo

Žmogus sensta tuomet, kai nustoja svajoti, mokytis ir juoktis. Senjorams, lankantiems Senjorų avilį, tai negresia. Šią savaitę Senjorų avilyje kaip niekad daug šypsenų, nes pirmuosius kompiuterių kursus baigia ir diplomus atsiima pirmosios senjorų grupės.

Šias metais spalio 1 dieną atidarius „Senjorų avilį“ jau po savaitės kompiuterių mokslus pradėjo lankyti 8 senjorų grupės. Iš viso – net 80 senjorų, kurie šiuo metu ir baigia savo mokymus. Technologijoms žengiant į priekį, be jų jau negali išsiversti ir vyresni žmonės. Aktualu ne tik skaityti naujienas internete, bet ir pasinagrinėti žemėlapius, susirasti naujausią informaciją apie mieste vykstančius renginius ar keliones. Senjorai nori atsiskaitinėti už paslaugas internetu, užsiregistruoti pas gydytojus, bendrauti su kitose šalyse gyvenančiais vaikais ar anūkais.

„Vyriausiai „iPhone“ programėlių kūrėjai japonei Masak Wakamiya – 84 metai. Ji kuria programėles, pritaikytas išmaniesiems telefonams, ir šio amato ėmėsi jau išėjusi į pensiją. Mes neabejojame, kad mūsų senjorų tarpe atsiras tokių, kuriems šie kursai bus tik startas į gilesnes IT technologijų platybes“ – sako projekto „Senjorų avilys“ vadovė Ingrida Ivanauskienė.

Baigus pirmiesiems, jau pradėtos formuoti ir naujos senjorų grupės. Startas po Naujų metų, sausio mėnesį, mokymus lankys 80 senjorų, jau nekantriai laukiančių savo eilės. „Senjorų avilys“ drauge su projekto vykdytoja „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymus vykdys nuolat iki 2021 metų kovo mėn., todėl neverta nusiminti senjorams, nepatekusiems į šias grupes.

Projektą vykdo ir žinias senjorams dovanoja „Prisijungusi Lietuva“ kartu su mokytoja Daiva Asad. Mokslai vyksta “Senjorų avilys skaitmeninėje erdvėje, už kurią esame dėkingi SEB bankui, dovanojusiam klasės remontą ir įrangą.