Žirgų terapija

Girdžiu kanopėles iš tolo –

Nejaugi tai, Mistika, tu?

Džiaugiuosi užgirdus iš karto –

Akimirką būsim kartu…

Apie žirgų terpiją galima kalbėti daug ir sudėtingai. Dažnas yra girdėjęs, kad žirgai padeda vaikams, jaunuoliams įveikti įvairius sveikatos negalavimus. Ir tai tiesa. Bet ką iš tikro mums duoda žirgai? Kuo jie tokie ypatingi? Kodėl taip gera, baisu, įdomu, nauja, pažįstama ar dar kaip kitaip būna būti su jais?

Žirgai – nuostabūs sutvėrimai. Jų šnervės švelnios, tarsi aksomas. Žiemą kailis susišiaušęs ir storas, kad nesušaltų, o vasarą – plonas ir švelnus. Jų akys visada atrodo gilios ir liūdnos – jose atsispindi žirgo jautrumas, atjauta ir noras kurti ryšį. Žirgai pratę gyventi bandomis, tad nieko nuotabaus, kad ir mes nejučiomis, kad ir akimirkai, tampame savita bandos – žirgų bendruomenės – dalimi. Neapsakomas jausmas apima, kai žirgas mumis susidomi, prieina, apuosto ir lieka šalia. Artumas su šiuo stipriu, galingu, bet kartu ir labai pažeidiamu, jautriu sutvėrimu įgalina, įkvepia ir drąsina įveikti kylančius iššūkius. Visai nebūtina turėti negalią ar kokią supergalią – žirgai kalba su kiekvienu, kuris geba klausytis. Kartais net rašo laiškus.

Dažnai nutinka taip, kad ypač pažeidžiamiems – vyresnio amžiaus žmonėms ar ligos prikaustytiems prie lovos – nėra galimybės pabendrauti su žirgais. Gali net atrodyti, kad nėra tokio poreikio. Bet žirgas mūsų kultūroje yra nuo seno, ryšys su juo rusena kiekviename iš mūsų (net mūsų vaikuose!). O dažnas senolis yra kadaise turėjęs Bėrį, Sartį ar Širmį ir ne tik dirbęs su juo ūkio darbus, keliavęs į bažnyčią ar turgų, bet ir savo kailiniais dengęs, kad tik žirgas nesušaltų sukaitęs. Tas žirgelis buvo didelė jo gyvenimo dalis (gal net visas gyvenimas), o šiandien belikęs tylus to arklio prakaito kvapo ilgesys. Būtent todėl mažoji poniukė Mistika atvyksta aplankyti tų, kurie negali atvykti pas ją. Amžius nesvarbu – svarbiausia tikro, jautraus ir gilaus ryšio – su savo šaknimis, su savimi, su kitu – ilgesys. Mistika ateina ten, kur jos labiausiai reikia. Stabteli, pabūna, šnopuoja savo mažom šiltom šnervėm ir, kad ir akimirkai, sušildo širdis. Gal net suvirpina sielas.

Džiaugiamės kad Senjorų avilyje senjorai turi galimybę patirti žirgų terapijos naują

Suitikimai su Mistika vyksta Trečiadieniais ir Penktadieniais nuo 14.00.